3 sektor w Konstancinie
3 sektor w Konstancinie

Konstancińska Integracja Społeczna – Spotkanie 3

W czwartek, 12 stycznia dzięki gościnności Konstancińskiego Domu Kultury w Willi „Gryf” odbyło się 3 duże integracyjno-robocze spotkanie KISS. Na spotkaniu poza wieloma dotychczasowymi uczestnikami, pojawili się przedstawiciele kilku kolejnych lokalnych stowarzyszeń oraz osób prywatnych udzielających się społecznie. Część osób uczestniczyła zdalnie.

Podczas spotkania, po zapoznaniu się z profilem działalności nowych uczestników KISS (co tradycyjnie zajęło dużo czasu – ale po to się spotykamy, żeby wiedzieć jak najwięcej o prowadzonych przez wszystkie organizacje działaniach), omówiliśmy najnowsze działania Urzędu Miasta na rzecz NGO, które znacznie się zintensyfikowały od czasu powstania KISS, przedstawiliśmy relację z działań Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego, przymierzyliśmy się do koordynacji naszych działań na najbliższy rok, ale z powodu później pory i przekroczenia zaplanowanego czasu spotkania, temat będziemy kontynuować na kolejnym spotkaniu.

Ważnym elementem spotkania, były pierwsze podpisy uczestników pod naszym porozumieniem KISS (wersja .doc). Kolejne spotkanie mamy nadzieję zorganizować już w nowym lokalu dla konstancińskich organizacji pozarządowych – remont pomieszczeń już się zakończył i czekamy na ich udostępnienie.